Malé děti většinou často mění představy o svém budoucím povolání. Já měla ale vždy jasno. Na všetečnou otázku dospělých: „ Čím chceš být, až vyrosteš?“, jsem hned pohotově odpověděla, že ilustrátorkou dětských knih. Většinou se nad mou odpovědí pousmáli a v duchu si mysleli, že je to jen bláhový sen.  Já jsem si za tím snem šla, a jistě víte, že když si něco hodně přejete, tak se to vyplní.

           Vystudovala jsem Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze, obor propagační výtvarnictví. Po maturitě jsem strávila rok studiem angličtiny, které bylo zakončeno státní jazykovou zkouškou. Poté jsem pár let učila anglický jazyk na základních školách, na gymnáziu a v různých firmách. Osud mi ale přivál do cesty extravagantního básníka Martina Skýpalu, který mě požádal o ilustrování jeho básnických sbírek a jedné dětské knížky.

           Později jsem spolupracovala s velmi milou a veselou dámou, Hanou Inderkovou, na vytvoření logopedických pomůcek – herních plánů a kartiček na zdokonalování řeči. Byla to velmi příjemná spolupráce a jsem ráda, že jsme společně také vyplnily mezeru na trhu.

           Následovaly dvě dětské knihy, jedna od staršího šaramantního pána Luďka Dembovského a Malá kniha zvířátek jako dar pana Lukáše Podrazkého jeho dětem.

           Přispívám svými ilustracemi i do autorského časopisu Klobouk na pařezu. Je to velmi milý občasník, na jehož podobě se podílí množství rozličných autorů a nakonec jako celek pohladí po duši.

           Od knih mě osud zavál i do moderního světa aplikací, kde jsem spolupracovala na ilustracích mobilní aplikace Appycards. Ta umožňuje uživatelům upravit jejich vlastní fotografie pomocí vtipných nálepek či šablon a upravenou fotografii následně odeslat jako reálnou pohlednici rodině a přátelům.

           Kromě ilustrování se věnuji všem možným výtvarným a rukodělným technikám. Ráda šiju, kabelky, peněženky, oblečení i plyšové hračky. Vyřezávám ze dřeva, maluji na textil i na zdi a vyrábím různé drobnosti pro radost. Výtvarnou techniku vždy volím podle konkrétního obsahu. Někdy sáhnu po akvarelu, pastelkách, nebo peru a tuši, jindy zvolím linoryt. Ráda maluji i na hedvábí, nebo olejovými barvami na plátno. Každá technika a materiál v sobě ukrývá jiné kouzlo. Podle nálady se někdy s radostí pomazlím s ovčím rounem a uplstím dětem něco pro radost, jindy zase háčkuji, nebo vyrábím šperky.

           Na ukázky mé práce se můžete podívat do galerie a budu moc ráda, když mi napíšete vaše postřehy, nápady a komentáře na email linda.kopecka@ilustraceknih.cz

 

Budu se těšit na případnou spolupráci, nové výzvy a milá setkání.

 

Textové pole: Vývojový diagram: alternativní postup: To jsem já
Vývojový diagram: alternativní postup: Vývojový diagram: alternativní postup: Galerie
Vývojový diagram: alternativní postup: Jiná tvorba
Vývojový diagram: alternativní postup: Kontakt
ILUSTRACE KNIH
LINDA KOPECKÁ